סיפורי חיים


 

נעמי ויהוד'לה

רוח בני שריד

יואל (השמות בדויים) הינו גמלאי שרות הבטחון שפרש בסוף אוקטובר 2015 מעבודתו כבכיר בתעשייה הבטחונית הפרטית לאחר כ 25 שנה  ורעייתו ליאורה שכבר מספר  שנים בפנסיה ממשרד החינוך .

בחינת הצרכים של הזוג הראתה כי קיים צורך בתקציב מחיה של 20,000 ש״ח נטו לחודש וכי לזוג רצונות וחלומות בשווי של עשרות אלפי ש״ח מידי שנה. לא היו לזוג נכסים פיננסיים משמעותיים למימון התכניות הללו.

 תכנון מס ראוי שכלל פטור על מרבית הפיצויים, פריסה על החייבים, פטור אוטומטי על תגמולים לקצבה לפני ינואר 2000 והיוון פטור על תגמולים חייבים במסגרת תיקון 190, העמיד את המס הסופי על פחות מ20,000 ש״ח. לפתע נוצר לזוג הון עצמי משמעותי, שישמש להם לכל מטרה שירצו בה וזאת מבלי לפגוע ברמת המחיה השוטפת שלהם במצבים משתנים בחיים. על זה כבר נאמר: "סוף מעשה במחשבה תחילה".

בני שריד, רו"ח

יעקב שיץ

סל, חבר קיבוץ, נזקק לכספים לצורך בנית ביתו החדש. על שמו: 6 קופות, מתקופות עבודה שונות, ו"בצבעי כסף" שונים. בעקבות הפעולות והליווי שלנו הצליח סל להביא את כל הכספים הביתה. ללא מס.

עירא, החליט לצאת לפרישה מוקדמת בגיל 60. כחלק מהתהליך, עזרנו לעירא ולמעסיקו לגבש את הסכם הפרישה. ביצענו תכנון פרישה ואף ליווינו את עירא למשרדי מס הכנסה. פקיד השומה אישר בו במקום את ההסכם, והנפיק מיד את כל האישורים הדרושים.